Senus garažus Lazdijuose pakeitė moderni Lazdijų muziejaus fondų saugykla

0
2
Lazdijų Laisvės kovų muziejaus fondų saugyklos atidarymas
Lazdijų Laisvės kovų muziejaus fondų saugyklos atidarymas

Iš pagrindų rekonstravus Laisvės kovų muziejaus kieme buvusius senus garažus iškilo ypač vertingiems ir trapiems eksponatams saugoti skirta erdvė. Pirmoje regione įsikūrusioje fondų saugykloje bus skaitmeninami eksponatai, ateityje planuojama čia vykdyti edukacinius užsiėmimus. Projekto įgyvendinimo pabaiga simboliškai pažymėta sausio 12-ąją, minint Laisvės gynėjų dieną.

„Čia bus tos erdvės, kuriose bus saugoma tai, kas brangiausia, reikšmingiausia, svarbiausia ir bus saugoma atitinkamomis sąlygomis, kad liktų ateities kartoms“,– fondų saugyklos atidarymo metu kalbėjo savivaldybės merė Ausma Miškinienė.

Moderni erdvė muziejinėms veikloms

Iš edukacijos centro patenkama į specialios apsaugos  ir laikinojo saugojimo eksponatų saugyklą. Joje įrengtos laikinojo saugojimo ir pirminės priežiūros saugyklos: viena patalpa skirta eksponatų valymui ir konservavimui, antra – eksponatų skaitmeninimui. Taip pat įrengta specializuota saugykla eksponatų iš popieriaus ir tekstilės saugojimui. Šioje saugykloje įrengti mobilūs saugyklų (archyvavimo) stelažai, kitos specializuotos eksponatų saugojimo spintos. Taip pat įrengta atvira lankytojams daiktinių vertybių saugykla, kurioje šiuo metu eksponuojamas laisvės kovų laikmečio automobilis.

Laisvės gynėjų diena antrąkart paminėta naujo objekto atidarymu

Prieš dvejus metus, minint Laisvės gynėjų dieną, duris Lazdijuose atvėrė Laisvės kovų muziejus. XX amžiaus Lietuvos laisvės kovų prisiminimais persmelkto muziejaus ekspozicijos lankytojus stebina moderniais sprendimais ir šiuolaikišku informacijos pateikimu, apgaubia dramatiškus įvykius menančiais eksponatais, garsais, istorijomis. Ekspozicijose persipina praeities ir dabarties vaizdai, o pokario dainos bei įgarsinti išlikusių laisvės kovotojų prisiminimai nepalieka abejingų.

Rekonstravus pastatą rūsyje, dalyje I aukšto bei visose II aukšto erdvėse įsikūrė unikalios ekspozicijos. Muziejaus rūsyje įrengtas ir iki mūsų dienų išlikęs kalėjimas virto interaktyvia ekspozicija, kuri kviečia lankytojus ne tik susipažinti su istoriniais faktais, bet ir pajusti įkalintų laisvės kovotojų išgyvenimus.

I aukšte esančiame lankytojų priimamajame – erdvę praplečiantys sendinti veidrodžiai bei baldas-metafora laisvės tema. Kokia? Tai muziejaus paslaptis. Pirmame aukšte taip pat įsikūrė konferencijų salė, transformuojama į parodų salę arba laikinų parodų erdvę, kabinetai muziejaus darbuotojams.

Antro aukšto ekspozicijoje pateikta Laisvės kovų muziejaus pastato – Petrauskų namo istorija. Šiame aukšte tęsiamas sendintų veidrodžių bylojamas pasakojimas. Žvelgiant į informaciją veidrodžiuose galima išvysti ne tik savo atspindį, bet ir Lazdijų krašto žmonių nuotraukas, jų laiškus, dokumentus.

Lazdijų savivaldybės informacija

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus