Simno žuvivaisos skyriuje – išvažiuojamųjų paskaitų dienos

0
5
Simno žuvivaisos skyriuje – išvažiuojamųjų paskaitų dienos
Simno žuvivaisos skyriuje – išvažiuojamųjų paskaitų dienos

2024 m. sausio 8–10 d. Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos departamento Pietų regiono žuvivaisos skyriaus Simne durys buvo plačiai atvertos žingeidiems studentams.  Per tris dienas Alytaus rajone įsikūrusį žuvivaisos padalinį edukaciniais tikslais aplankė penkios grupės Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos fakulteto studentų.

Pagrindinis veterinarinę mediciną studijuojančių antro kurso studentų vizito tikslas – gyvai susipažinti su žuvų auginimu tvenkiniuose ir uždarose recirkuliacinėse sistemose.  Išvažiuojamųjų paskaitų metu jaunuoliams suteikiama galimybė gauti ne tik teorinių žinių, bet ir gyvai susipažinti su žuvininkystės ūkių  aplinką, iš pirmų lūpų išgirsti apie darbo organizavimo niuansus, problemas, su kuriomis susiduriama siekiant išsaugoti ir atkurti žuvų išteklius Lietuvos vandens telkiniuose. 

Daug metų Simno žuvivaisos padalinyje dirbantys specialistai svečiams papasakojo apie Žuvininkystės tarnybos veikla ir jos įtaka šalies žuvų išteklių atkūrimui. Aprodė įrangą, kurios pagalba dirbtiniu būdu išveisiamos ir paauginamos plėšriosios žuvys: lydekos, šamai ir sterkai. Taip pat skyrius yra atsakingas už lynų, sykų, seliavų ir plačiažnyplių vėžių veisimą bei šalies ežerų praturtinimą šių rūšių žuvų ir vėžiagyvių jaunikliais.

Žuvininkystės tarnyba ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetas 2021 m. pasirašė sutartį, skatinančią šalių bendradarbiavimą studentų profesinio informavimo ir orientavimo, įstaigos darbuotojų kvalifikacijos kėlimo, mokslinėse ir studentų praktinio mokymo veiklose.

Žuvininkystės tarnyba jau ne pirmus metus priima žuvininkystės ir kitų sričių studentus, norinčius atlikti praktiką, susipažinti su tarnybos atliekamomis funkcijomis, įgyti praktinių žinių. Naujų specialistų rengimas yra bendras mokymo įstaigų, studentų ir Žuvininkystės tarnybos tikslas.

Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus