Laisvės gynėjų diena Marijampolėje paminėta prisiminimais, laužais ir dainomis

0
3
Laisvės gynėjų diena Marijampolėje
Laisvės gynėjų diena Marijampolėje

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena –šiemet minima 33-ią kartą, pasaulyje vyraujant politinei įtampai ir karo Ukrainoje kontekste, dar stipriau primena laisvės ir nepriklausomybės svarbą.

Vidudienį prisiminti žuvusius už Lietuvos laisvę  marijampoliečiai rinkosi Šv. arkangelo Mykolo bazilikoje. Šv. Mišiose, kurias  aukojo kun. Giedrius Juozas Bakūnas ir Marijampolės įgulos kapelionas mjr. Edvardas Baniulis. Maldoje pagerbtas kovojusiųjų ir žuvusiųjų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimas, prašyta taikos  Ukrainoje ir visame pasaulyje.  Giedojo Kultūros centro mišrus choras „Šešupė“, vadovaujamas  Valdo Mačiulsko.

 Senosiose miesto kapinėse Marijampolės Garbės piliečio Rimanto Juknevičiaus atminimą Savivaldybės vadovai ir Tarybos nariai, Seimo nariai ir marijampoliečiai pagerbė tylos minute, padėjo gėlių ir uždegė žvakes.  Susirinkusiems Sūduvos gimnazijos, kurioje mokėsi ir laisvės gynėjas R. Juknevičius, gimnazistas Aleksas Bartkus priminė, kad vienybės ir  kovojusių bei žuvusių už  šalies nepriklausomybę pasiaukojimo dėka šiandien  galime džiaugtis ir didžiuotis laisve.  

Marijampolės miesto gatvėmis vyko tradicinis bėgimas, skirtas prisiminti laisvės gynėją R. Juknevičių ir kitus žuvusius sausio 13-osios įvykiuose. Šiais metais bėgo daugiau kaip 150 bėgimo entuziastų:  moksleiviai, jaunieji šauliai, kariai bei marijampoliečiai, kasmet dalyvaujantys žuvusiems pagerbti ir atminti skirtame bėgime. Visi Laisvės bėgimo dalyviai buvo apdovanoti specialiais Sausio 13-oios bėgimo atminimo medaliais.

Kino teatre „Spindulys“ marijampoliečiai buvo pakviesti pažiūrėti režisierės A. Zalanskaitės filmą „Bučiuoju, Juozas“, šiltai ir paprastai pasakojantį istoriją apie vieną svarbiausių Lietuvos partizanų – aukščiausio rango Lietuvos karininką, pulkininką leitenantą Juozą Vitkų-Kazimieraitį.

Vakare uždegti atminimo laužų, prisiminti laisvės gynėjus ir dainomis bendrystėje pasveikinti Lietuvą marijampoliečiai rinkosi J. Basanavičiaus aikštėje.

Susirinkusiems Laisvės gynėjų atminimo ir tautos vienybės dienos reikšmę ir prasmę priminė Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius  Karolis Podolskis:  „Laisvės gynėjų diena simbolizuoja tragiškus, tačiau kartu ir vilties kupinus istorinius įvykius. Mūsų didvyrių auka ir drąsos pavyzdys gyvas ir šiandien. Jis gyvas mumyse, mūsų vaikuose, mūsų tautos sąmonėje. Tai įkvėpimas branginti tai, kas sukurta. Tai įkvėpimas mylėti, saugoti ir būti vieningiems. Tai jausmas, kuris teikia viltį, tikėjimą ir darbštumą,  kuriant saugią ir stiprią Lietuvą. Laisvės gynėjų auka –  tai įkvėpimas ir viso pasaulio žmonėm,  išgyvenantiems priespaudą ir susiduriantiems su agresoriais. Nors ir maža šalis, tačiau vienybe ir nepriklausomybės troškimu, charakteriu niekada nepasiduoti gali pasiekti to,  kas yra žmogui svarbiausia –laisvę.“

Sausio 13-osios aukoms pagerbti suliepsnojo 14 simbolinių atminimo laužų. Laisvės gynėjų atminimui skambėjo varpų dūžiai ir iššautos salvės.

Nuoširdžioje bendrystėje prie liepsnojančių laužų tradiciniame laisvės gynėjų atminimo vakare skambėjo Č. Sasnausko choro, vadovaujamo Mindaugo Radzevičiaus,  bei  atlikėjų Deivio ir Renatos Norvilų atliekamos dainos Laisvei ir Tėvynei.

Laisvės gynėjų dienos paminėjimo renginiai vyko ir seniūnijose bei bendruomenėse: Šunskuose, Sasnavoje, Gudeliuose, Želsvoje, Iglaukoje bei kitose.   

Sausio 13-oji kasmet primena, kodėl galime džiaugtis laisve, o daina ir bendrystė šią dieną sutelkia bei suvienija marijampoliečius, kviesdama prisiminti, kad vienijant stiprybei visuomet gyvuos laisva Lietuva.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus