Marijampolė turistus kvietė patirti spalvingų įspūdžių, pasimėgauti tarpukario patiekalų degustacijomis, išbandyti silkių kasimą ir pasijusti it kurorte

0
5
Turizmas Marijampolėje
Turizmas Marijampolėje

Jau tikrai ne vienerius metus marijampoliečiai stebi po Marijampolę vaikštančias grupes turistų, kurie savo išmaniaisiais telefonais fiksuoja spalvingus vaizdus, mėgaujasi gražiaisiais mūsų parkais, išbando tarpukario patiekalus, vyksta paskanauti iškastų silkių, žavisi senais automobiliais, susipažįsta su turtinga istorija, ieško stebuklingų, norus pildančių katinų ir su žemėlapiais rankose leidžiasi į „Miesto detektyvo“ žaidimą.

„Puiki žinia, kad,  žvelgdami į prabėgusius metus, matome, kad Marijampolė išliko labai patraukli turistams. Gidai pasitinka svečius iš beveik visos Lietuvos, netgi iš tokių, atrodo, tikrai nutolusių kampelių kaip Neringa, Šilutė, Ignalina ar Kretinga. Dar smagiau matyti, kad daugėja turistų iš užsienio šalių: Marijampolę lanko turistai iš JAV, Nyderlandų, Indijos, Suomijos, Argentinos ir kitų arčiau esančių valstybių. Mūsų turizmo informacijos centras sako, kad pernai buvo tiek norinčių dalyvauti ekskursijose, kad neretai gidai negalėdavo visų priimti“, – apie turizmą kalba Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis.

Ir iš tiesų, VšĮ Marijampolės turizmo ir verslo informacinio centro duomenimis, turistai nebekreipia dėmesio į metų laiką ir Marijampolę lanko ištisus metus. Tai lemia paslaugų įvairovė, įdomios teminės ekskursijos, patrauklios ir unikalios degustacijos ir, be abejo, Marijampolės pristatymas įvairiose parodose, kurias lankantys žmonės susirenka juos dominančią informaciją ir vėliau su draugais atvyksta čia „paturistauti“.

Labiausiai turistus domina spalvingosios Marijampolės pastatų sienos. „Malonny“ projekto metu gimę piešiniai vis dar išlieka pagrindiniu traukos objektu. Smagu, kad spalvingasis maršrutas buvo papildytas sienų piešiniais, esančiais atokiau nuo centro. Iniciatyva įvairiose miesto vietose surasti marijampoliečių kurtus piešinius ir parodyti juos visiems išties pasiteisino – tokios ekskursijos buvo itin populiarios. Su spalvingaisiais paveikslais yra susijęs ir itin populiarus žaidimas „Miesto detektyvas“, kurį noriai išbando jaunimas,  ir papildytos realybės galimybės, kai turistai gali stebėti,  kaip atgyja trys paveikslai.

Stebuklingi Marijampolėje gyvenantys katinai  taip pat sulaukia daug dėmesio. Turistai jų ieško ir jiems išsako savo norus. Ši pramoga ypač patinka vaikams, tad į katinų paieškas leidžiasi visa šeima.

Jauki tarpukario patiekalų degustacija ir arbatėlės ragavimas Bulotų namuose viliojo tūkstančius turistų. Jie su malonumu apžiūri muziejų, išgirsta įdomių istorijų ir pažintį užbaigia skanaudami patiekalus.

Populiarumo nepraranda Šunskuose įsikūrusi silkių kasykla. Į intriguojantį kvietimą paragauti iškastos silkės ir aplankyti fazanyną pernai atsiliepė beveik 3000 turistų.

Pastebima tendencija, kad 2023 metais muziejai sulaukė daugiau lankytojų nei 2022 metais. Skaičiuojama, kad pernai muziejus aplankė beveik 17 000 turistų, kai 2022 metais – kiek virš 14 000.

„Vasaros metu viešose erdvėse vykstantys kultūriniai renginiai nelieka nepastebėti ir turistų. Jie savo keliones planuoja, derindamiesi prie tuo metu vykstančių renginių, dažnai pasilieka ir kelioms dienoms ir taip pasinaudoja galimybe daugiau laiko praleisti svetingų žmonių krašte. Taip pat, ir pats esu pastebėjęs, tą patvirtino ir turizmo srityje dirbantieji – vis daugiau marijampoliečių savo asmenines šventes paįvairina ekskursijomis, edukacijomis ir degustacijomis. Tai išties puiki tendencija, nes esu tikras, kiekvieną kartą  mes patys,  gyvenantys čia, galima sužinoti ir atrasti vis ką nors naujo“, – mintimis dalijasi K. Podolskis.

Mes gyvename išties gražioje vietoje, galime mėgautis žaluma, gėrėtis spalvingu miestu, užsukti į įdomius muziejus, apkeliauti miestą dviračiu, pasivaikščioti prie ramiai tekančios Šešupės, žavėtis įspūdingais gėlynais, nuvažiuoti į pažintinius gamtinius takus, prie vandens telkinių, patikėti savo norus stebuklingoms katėms ir naudotis jau daug kur atnaujinta infrastruktūra. Be abejo, dažnai mes patys ir nepastebime to, ką turime, gerai, kad atvykstantys turistai vis primena, kokia vis dėlto Marijampolė yra graži.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus