Regbis Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazijoje: į gimnaziją per metus parvežtos 7 taurės

0
5
Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos regbio žaidėjai
Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos regbio žaidėjai

Praėjusius metus Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos regbio žaidėjai paženklino įspūdingomis pergalėmis: gimnazijos mokiniai įvairiuose regbio  turnyruose iškovojo net 7 pergales, parvežė tai liudijančias 7 taures.

Gimnazijos direktorė Zita Ščerbetkienė džiaugėsi, kad ši išskirtinė sporto šaka Seirijuose prigijo, kad ja kasmet susidomi vis daugiau mokinių, o žaidimas dėl treniruočių specifikos labai disciplinuoja žaidėjus ir padeda brandinti juos kaip asmenybes. 

Regbis gimnazijoje gyvuoja dešimtmetį

Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijoje regbis žaidžiamas ir norintys I – IV g klasių vaikai treniruojami nuo 2012 metų. Savo entuziazmu ir meile regbiui juos uždegė alytiškis treneris Darius Venzlauskas, kuris ir atvedė šiandien laurus skinančius moksleivius iki pergalių. Per šį laikotarpį dalyvauta įvairiose varžybose ir čempionatuose. Tačiau 2023-ieji metai pasiekimais buvo rekordiniai:

  • Birželio 5 d. Lazdijų regbio klubas, kuriam priklauso Laurynas Jarašius, Germanas Čibinskas, Žilvinas Muliuolis, Karolis Dainauskas, Matas Trakimavičius, Orlandas Vaivada, Erikas Vaivada, Andrius Vabalas, Kasparas Orliukas ir Gustas Tamašauskas Lietuvos jaunimo R-7 čempionate užėmė III vietą.
  • Birželio 10 d. trys gimnazistai – Žilvinas Muliuolis, Laurynas Jarašius ir Orlandas Vaivada – buvo pakviesti į nacionalinę Lietuvos regbio u-18 rinktinę ir dalyvavo Budapešte vykusiame ,,Olympic Hopes” turnyre.
  • Liepos 16 d. trys Lazdijų regbio klubo atstovai – Žilvinas Muliuolis, Laurynas Jarašius ir Orlandas Vaivada dalyvavo Šveicarijoje vykusiame Europos u-18 čempionate.
  • Spalio 29 d. regbio metus vainikavo gimnazijos abiturientų Germano Čibinsko ir Lauryno Jarašiaus pergalė – jie tapo Lietuvos regbio jaunimo R-15 čempionais!

Naujas galimybes atvėrė įrengti regbio vartai

2021 metais gimnazijos regbio žaidėjai ir treneris Darius Venzlauskas susitiko su Lazdijų rajono savivaldybės mere Ausma Miškiniene. Pokalbio metu buvo išsakytas mokinių noras rimtai treniruotis šioje sporto šakoje ir prašymas – padėti gimnazijai įsigyti regbio vartus. Nedaugžodžiaujant sprendimas buvo priimtas: dar tais pačiais metais gimnazijoje buvo įrengti tokie vartai, kokių, pasak trenerio, neturi jokia mokykla aplink keliasdešimties kilometrų spinduliu…

Šiuo metu gimnazijoje regbio treniruotes lanko 32 mokiniai, kartais prisijungia ir daugiau norinčių tiesiog pažaisti ir susipažinti su šiuo žaidimu iš arčiau.

Kai kurie Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos mokiniai regbį pasirenka ir baigę joje mokslus: seirijietis Jurgis Urbonas žaidė Šiaulių “Vairo” komandoje, Lietuvos rinktinėje, dabar kovoja Kauno regbio komandoje.

Lazdijų rajono savivaldybės informacija

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus