Didelis sniego kiekis gerokai padidino apkrovas pastatų stogams

0
5
Didelis sniego kiekis gerokai padidino apkrovas pastatų stogams
Didelis sniego kiekis gerokai padidino apkrovas pastatų stogams

Varėnos rajono savivaldybė atkreipia dėmesį, kad dėl iškritusio didelio sniego kiekio ir susidarančių ypatingai didelių apkrovų pastatų stogams gali kilti pavojus stogo konstrukcijoms.

Siekiant išvengti nelaimių, būtina pašalinti susikaupusį storą sniego sluoksnį nuo stogų, stoginių, pavėsinių, sandėliukų, paviljonų, balkonų, kitų laikinų pastatų, nes nuo padidėjusių apkrovų gali neatlaikyti pastatų konstrukcijos.

Gausiai prisnigus, ant statinių stogų susikaupė labai daug sniego. Svyruojant temperatūrai, jis sušąla į didžiulius gabalus. Didelis sniego kiekis gerokai padidino apkrovas pastatų stogams, dėl to gali kilti pavojus pastatų laikančiosioms konstrukcijoms ar įvykti pastato griūtis.

Ant pastatų stogų ir kitų konstrukcijų formuojasi varvekliai. Krintantys ledo gabalai ir sušalęs sniegas gali sukelti ne tik pavojų vienur ar kitur pastatytiems automobiliams, bet ir sužaloti

Vadovaujantis statybos techninio reglamento STR 1.07.03:2017 „Statinių techninės ir naudojimo priežiūros tvarka. Naujų nekilnojamojo turto kadastro objektų formavimo tvarka“ nuostatomis, pastatų savininkai privalo užtikrinti saugų pastato naudojimą, maksimaliai sumažinti avarijų tikimybę, grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai ar aplinkai.

Varėnos rajono savivaldybės administracija Varėnos rajone esančių pastatų savininkų prašo įvertinti pastatų, už kurių priežiūrą jie yra atsakingi, būklę ir imtis priemonių stogų ir laikančiųjų konstrukcijų apkrovoms sumažinti bei pašalinti varveklius.

Už nenuvalytus ir pavojingus varveklius ar sniego sankaupas numatyta administracinė atsakomybė už statinio naudotojo pareigų nevykdymą ir statinių techninę priežiūrą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus – bauda nuo 60 iki 300 eurų.

Dėl įvykusios avarijos, sukėlusios pasekmes kitiems asmenims ar jų turtui, už priemonių žmonėms apsaugoti, avarijai išvengti nesiėmimą ar įstatyme nustatytų prievolių nevykdymą įvykus naudojamo statinio avarijai, skiriama bauda statinio naudotojams būtų gerokai didesnė – nuo 300 iki 1500 eurų.

Varėnos rajono savivaldybės informacija

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus