Marijampolės daugiabučiai tampa gražiais ir šiltais namais

0
5

Per praėjusius metus savivaldybė sulaukė 14 daugiabučių namų valdytojų prašymų įtraukti juos į Marijampolės savivaldybės Energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programą. Šios programos tikslas – atkurti arba pagerinti Marijampolės savivaldybėje esančių daugiabučių namų technines ir energines normatyvines savybes, siekiant išlaikyti statinio reikalavimų visumą, sumažinti šiluminės energijos sąnaudas ir racionaliau naudoti energetinius išteklius, tuo pačiu mažinant gyventojų šildymo išlaidas bei pagerinant gyvenimo kokybę.

Dažnai atnaujintus pastatus pastebime išskirtinai dėl jų naujo fasado, tačiau svarbu suprasti, kad daugiabučių pastatų renovacija neapsiriboja vien tik išoriniais pokyčiais. Šiandien renovacijos samprata yra kur kas platesnė – tai ne tik energijos taupymas, bet ir nekilnojamojo turto vertės didėjimas bei žmogui nematomos, tačiau reikšmingos tvaresnės pokyčių sferos vienetas.

Renovuoti namai suteikia ne tik estetinę išvaizdą, bet ir didina būsto vertę bei komfortą gyventojams. Pastebime, kad per praėjusius metus didėja žmonių skaičius, kurie pasinaudojo renovacijos teikiamomis galimybėmis. 2023 buvo atnaujinti (modernizuoti) 7 daugiabučiai namai (Marijampolėje, Aušros g. 42A, J. Ambrazevičiaus – Brazaičio g. 21, Vytauto g. 30 A, Draugystės g. 25, R. Juknevičiaus g. 2, R. Juknevičiaus g. 4 ir Marijampolės sav. , Igliaukos k., Jaunimo g. 7), savo eilės laukia rangai dar 13 namų.

Gyventojai, bendraudami su renovuotame name gyvenančiais žmonėmis ir patys pamatę naujai sutvarkytus namus, tampa vis labiau suinteresuoti renovacijos procesu. Per pastaruosius metus padidėjo žmonių supratimas apie renovacijos naudą, kaip antai didesnė būsto vertė, komfortas, gražesnė aplinka ir mažesnės šildymo sąskaitos.

Marijampolės savivaldybė taip pat skatina ne tik pavienių daugiabučių namų, bet ir kvartalų atsinaujinimą. Be renovacijos, vykdomos kitos veiklos, tokios kaip vaikų žaidimų aikštelių įrengimas, šaligatvių tvarkymas ir gyvenamosios aplinkos gerinimas. „Taip siekiame ne tik atkurti ar pagerinti technines ir energines savybes, bet ir padaryti miesto aplinką patrauklesnę bei gyvenamąją erdvę komfortiškesnę“, – sako Marijampolės savivaldybės administracijos direktorius Karolis Podolskis.

Pasak direktoriaus pernai metai buvo išties labai sėkmingi daugiabučių namų renovacijos srityje, nes valstybės paramą renovacijai gavo visi 28 finansavimui pateikti Marijampolės daugiabučiai namai: „Tai išskirtinis postūmis savivaldybės daugiabučių namų renovacijos kelyje ir jeigu skaičiuojame, kad šiuo metu jau turime apie 80 renovuotų daugiabučių, tai įgyvendinus minėtus projektus, šis skaičius perkops 100“.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus