Septynioms dešimtims kraujo donorų suteikti Lietuvos nusipelniusio donoro ir žymūno vardai

1
22
Daumantas Gutauskas ir Nerijus Cesiulis
Daumantas Gutauskas ir Nerijus Cesiulis

Trečiadienio vakarą Nacionalinis kraujo centras pakvietė alytiškius į kraujo donorų pagerbimo šventę, vykusią Alytaus miesto teatre. Jos metu buvo pagerbti Alytaus kraujo donorai, kurie dovanojo kraujo daugiau nei 20 ar 30 kartų, bei pasirašyta Alytaus miesto savivaldybės ir Lietuvos nacionalinio kraujo centro bendradarbiavimo sutartis.
Šventiniame renginyje dalyvavo Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis ir vicemerė Jurgita Šukevičienė.

„Noriu palinkėti, kad kraujo niekada nepritrūktų, o pirmiausia, kad jo niekam nereikėtų. Bet  gyvenimas yra toks – žmonės serga, įvyksta įvairių įvykių bei nelaimių ir tada, kai mums labiausiai reikia, ateinate jūs. Ačiū kiekvienam iš jūsų. Jūs esate tie žmonės, į kuriuos turėtume lygiuotis. Ačiū. Didžiuojamės jumis“, – sveikindamas donorus sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

Susirinkusius sveikinusio Nacionalinio kraujo centro direktoriaus Daumanto Gutausko teigimu, per praėjusius metus alytiškiai 1100 kartų padovanojo kraujo. „Nacionalinio kraujo centro vardu dėkoju jums, mieli donorai, kad jaučiate atsakomybę ne tik už save, bet ir už kitą“, – sakė Nacionalinio kraujo centro vadovas.

Renginio metu Alytaus miesto savivaldybės meras N. Cesiulis ir Nacionalinio kraujo centro direktorius D. Gutauskas pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Jos tikslas – stiprinti ir plėtoti draugiškus, pilietiškai aktyvius santykius tarp Nacionalinio kraujo centro ir savivaldybės, siekiant pasikeisti svarbia informacija ir gerąja patirtimi, skirti ypatingą dėmesį neatlygintinos kraujo donorystės programų vystymui, neatlygintinos kraujo donorystės skatinimui, organizuoti bei dalyvauti bendruose kraujo donorystę skatinančiuose projektuose.

Šventės metu 20 kartų neatlygintinai kraujo davusiems donorams buvo suteiktas Lietuvos donorystės žymūno vardas, o 30 kartų – Lietuvos nusipelniusio donoro vardas. Lietuvos nusipelniusio kraujo donoro vardai suteikti ir Alytaus miesto savivaldybės tarybos nariui Petrui Sabaičiui bei Informacinių ir ryšių technologijų skyriaus vedėjo pavaduotojui Dariui Kulbinskui, o Žymūno vardas – Teisės skyriaus vyriausiajai specialistei Evelinai Šerpenskaitei. 

Apdovanojimų ceremonijai pasibaigus, susirinkusieji išvydo Alytaus miesto teatro spektaklis „Viešbutis „Renesansas“.

Alytaus miesto savivaldybės Komunikacijos skyriaus informacija

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
1 Komentuoti
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Apie donorystės renginius Alytuje galite sužinoti facebooko grupėje „Kraujo donorai Alytuje ir Alytaus rajone”