Emocijų kupinas Marijampolės „Rotary“ klubo paramos vakaras

0
3
Emocijų kupinas Marijampolės „Rotary“ klubo paramos vakaras
Emocijų kupinas Marijampolės „Rotary“ klubo paramos vakaras

Jau kurį laiką visi norintieji galėjo įsigyti bilietą į vakar vykusį Marijampolės „Rotary“ klubo organizuotą paramos koncertą. Kiekvienas euras sumokėtas už bilietą buvo skirtas padėti ukrainiečiams, kurie būdami stiprūs ir atkaklūs sunkiai kovoja už savo laisvę, nepaisant to, kad ši kova atima tėvus, brolius, o likusieji išgyvena tikrą siaubą. Stebint pilnutėlę Kultūros centro salę buvo akivaizdu – marijampoliečiai atjaučia į bėdą patekusią brolišką tautą.
Tikriausiai jau ne kartą skaitėte, kad Marijampolės savivaldybė kartu su Marijampolės „Rotary“ klubu į Ukrainą išgabeno jau ne vieną didelę reikalingiausių daiktų siuntą. Paskutinioji buvo išvežta gruodžio mėnesį. Tuomet į sunkvežimį buvo kraunami dujų balionai, viryklės, generatoriai, pirmosios pagalbos vaistinėlės, lovos, čiužiniai, miegmaišiai, termo rūbai bei marijampoliečių suaukoti higienos reikmenys.
Šis paramos vakaras buvo skirtas prisiminti gražius darbus, sužadinti norą padėti siaubą išgyvenantiems ukrainiečiams ir vėl rinkti lėšas kitai siuntai, nes karas tęsiasi ir pagalbos reikia nuolat.
„Mūsų širdys – su Ukraina, mūsų širdys yra su tauta, kuri gina savo laisvę, kaip mes kažkada gynėme savąją. Padėdami ukrainiečiams, mes patys tapome stipresni, vieningesni, brandesni kaip žmonės ir kaip bendruomenė. Mes turime kurti viltį, tad tegul kiekvieną iš mūsų lydi stiprybės mintys, tegul kiekvienas iš mūsų sau pasako – Ukraina, mes su tavimi, nes kartu mes galime daugiau“, – pradėdamas renginį kalbėjo Marijampolės „Rotary“ klubo prezidentas Darius Kemeraitis.
Į paramos renginį atvyko Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, J.E. Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila, Lietuvos Rotary apygardos valdytojas Marius Grigelionis, Savivaldybės vadovai, didelė „rotariečių“ bendruomenė, marijampoliečiai ir ypatingi svečiai – Červonogrado savivaldybės meras Andriy Zalivskyi su komanda. Būtent į Červonogradą, Marijampolės miestą partnerį, ir buvo gabenamos paramos siuntos.
Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda dėkojo visiems, kurie nepavargsta remti Ukrainos: „Žvelgiu į pilną salę ir žinau, kad jūs čia atėjote tikrai ne tik koncerto paklausyti, žinau, kad jūsų atėjimas į šį renginį, kiekvienas įsigytas bilietas yra pagalbos Ukrainai dalis. Visai šalia mūsų yra tauta, patekusi į didelę bėdą ir karas ten dar tikrai nesibaigia, anaiptol – ukrainiečiams pagalbos reikia vis daugiau ir vis labiau. Mes tikrai žinome koks turtas yra laisvė ir kiekvienas iš mūsų galime padėti kitai tautai pasiekti savo laisvę. Visi būdai padėti yra geri – ar tai būtų pinigai, ar palaikymas ar kova su dezinformacija. Būkime tais, kurie nepavargsta padėti, būkime tais, kurie nepamiršta šalia vykstančio žiauraus karo, būkime tais, kurie pamiršti neleidžia ir kitiems. Klausantis ukrainiečių pasakojimų, supranti, kokie dėkingi turime būti už paprastą žmogišką ramybę, nes jie, net jeigu ir gyvena toli nuo karo zonos, niekada nesijaučia ramūs. Jie nežino, kada suskambęs telefonas praneš, kad vyras, tėvas jau nebegrįš“.
Červonogrado meras Andriy Zalivskyi užlipęs ant scenos žemai nusilenkė ir negailėjo nuoširdžių žodžių už marijampoliečių pagalbą. Pasak jo, marijampoliečiai buvo patys pirmieji ištiesę pagalbos ranką, rinkę paramą, gabenę ją į Ukrainą. Kai iš likusio pasaulio pasigirsta nuovargio padėti žodžiai, marijampoliečiai nenustoja remti ukrainiečių.
Lietuvių ir marijampoliečių nuoširdi bendrystė ir atjauta iki ašarų sujaudino svečius iš Červonogrado. Kad suprastumėm kokia ten yra kasdienybė, buvo parodytas trumpas video reportažas apie tai, kaip buvo išdalinta iš Marijampolės atvykusi paramos siunta. Griuvėsių, nuolaužų, degėsių apsuptyje paramą priimdami ukrainiečiai spinduliuoja drąsa, užsidegimu, o pavargusiose jų akyse neužgęsta viltis.
Jautrų vakarą vainikavo nuostabiai gražus grupės „Il Senso“ koncertas. Užburiantys solistų balsai, širdį virpinančios dainos nepaliko nei vieno abejingo ir ne kartą leido susimąstyti, kokie esame laimingi būdami laisvi.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus