Suskubkite: vyriausybė vis dar siūlo paramą šilumos punktų modernizavimui ir viryklių keitimui

0
9
Elektrinė viryklė ir puodas
Elektrinė viryklė ir puodas

Energetikos ministerija, siekdama didinti energinį efektyvumą pastatuose ir mažinti gyventojų išlaidas už energiją, parengė siūlymus daugiabučių pastatų šilumos punktų atnaujinimui. Praėjusių metų pabaigoje mažosios renovacijos priemonei Vyriausybė numatė 20 mln. eurų iš Klimato kaitos programos lėšų.

Ministerija siūlo 100 proc. finansinę paramą gyventojams, kurie gauna piniginę socialinę paramą pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą, ir taip mažinti socialinę atskirtį. Taip pat iki 60 proc. finansinę paramą gyventojams šilumos punktų ir kitų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui, kuri padidinama 10 procentinių punktų, jei planuojama seną elevatorinį šilumos punktą keisti į naują automatizuotą šilumos punktą. Be to, ministerijos siūlymu projektams nereikalingi statybą leidžiantys dokumentai.

Kvietimas teikti paraiškas daugiabučių namų vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų modernizavimui planuojamas skelbti jau š. m. balandžio mėnesį, tad gyventojai jau dabar gali pradėti planuoti, tartis bei apsispręsti dėl mažosios renovacijos įgyvendinimo apimčių ir būdų.

Daugiau informacijos: https://bit.ly/3O9drwx

Beveik 1500 iš 2000, arba beveik trys ketvirtadaliai daugiabučių, maisto gamybai naudojusių nesaugius dujų balionus, jau pakeitė juos elektrinėmis viryklėmis arba centralizuotai tiekiamomis gamtinėmis dujomis.  Nuo kitų metų pradžios trijų aukštų ir didesniuose daugiabučiuose namuose dujų balionai negalės būti naudojami, tad Energetikos ministerija kviečia tokių daugiabučių gyventojus suskubti juos pasikeisti ir pasinaudoti valstybės parama. Ministerija tam šiemet skirs 3,8 mln. eurų.

Daugiau informacijos: https://bit.ly/3HrvnPc

Lazdijų rajono savivaldybės naujienos

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus