Gyvūnų prieglaudoms bus teikiama parama saulės ar vėjo elektrinėms įsirengti

0
4
Gyvūnų prieglauda
Gyvūnų prieglauda

Energetikos ministerija suteiks galimybę gauti paramą mažos galios saulės ar vėjo elektrinėms įsigyti ar įsirengti asmenims, turintiems ribotas galimybes savarankiškai plėtoti atsinaujinančius išteklius ir prisidėti prie valstybei svarbių tikslų – energetinės nepriklausomybės ir iškastinio kuro naudojimo mažinimo.

Parama bus teikiama pelno nesiekiantiems juridiniams asmenims, labai mažoms ir mažoms įmonėms, kurių nustatyti tikslai susiję su socialinės pagalbos laukiniams ir naminiams gyvūnams teikimu.

Energetikos ministerija paskelbė viešam derinimui teisės aktų projektus ir kviečia susipažinti su nauja priemone bei pateikti pasiūlymus, kaip galima sumažinti administracinę naštą ir palengvinti procesą.

Gyvūnų prieglauda turės būti įsisteigusi ne mažiau kaip prieš 12 mėnesių iki paraiškos pateikimo dienos ir turėti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos išduotą leidimą vykdyti veiklą, susijusią su pagalbos teikimu laukiniams ir naminiams gyvūnams. Be to, nustatyti reikalavimai, kad gyvūnų prieglauda negali vykdyti ūkinės veiklos, jeigu vykdo, taikomos Reglamento (ES) Nr. 1407/2013 nuostatos (dėl de minimis pagalbos), taip pat jai turės būti neiškelta nemokumo byla.

Paramos teikimas bus vykdomas pagal trišalę sutartį – paramos gavėjas, Aplinkos projektų valdymo agentūra ir paslaugų teikėjas (rangovas). Tokios sutarties tikslas yra, kad pinigai tiesiogiai pasiektų rangovą, nes gyvūnų prieglaudos galimai neturės pakankamai lėšų elektrinės įsigijimui ar įsirengimui.

Nustatytas fiksuotas įkainis saulės elektrinei – 1298,84 Eur/kW su PVM, vėjo elektrinei – 2330,01 Eur/kW su PVM. Taip pat kompensuojamas prijungimas – ne daugiau kaip 50 000 Eur.

Paraiškas bus galima teikti tol, kol užteks lėšų, bet ne ilgiau kaip iki 2025-12-31.

Įžvalgų ir pasiūlymų pateiktiems projektams, kuriuos galite rasti čia, laukiama iki 2024-02-07.

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus