Rengiamasi naujiems valstybinės reikšmės kelių su žvyro danga asfaltavimo projektams

0
6
Kelių asfaltavimas
Kelių asfaltavimas

Rengiamasi įgyvendinti naujus 2024–2028 metų valstybinės reikšmės kelių su žvyro danga asfaltavimo projektus. Prioritetinės eilės sąrašas bus sudaromas atsižvelgiant į savivaldybių sureitinguotus asfaltuotinų kelių ruožus. Informaciją apie šiuos ruožus savivaldybės Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD) turi pateikti iki kovo 31 dienos.

„2018–2024 metų žvyrkelių asfaltavimo prioritetinė eilė juda į pabaigą, per kelerius metus  pavyko išasfaltuoti daugiau kaip 1 400 km valstybinės reikšmės kelių su žvyro danga. Rengiamės sudaryti naują prioritetinę eilę, pagal kurią bus asfaltuojamos naujos žvyrkelių atkarpos. Kviečiame savivaldybes aktyviai įsitraukti į planavimo procesą: sudėlioti savo prioritetus ir nurodyti, kokius kelius reikėtų asfaltuoti pirmiausia. Taip galėsime efektyviausiai ir racionaliausiai panaudoti valstybės lėšas“, – sako susisiekimo viceministras Julius Skačkauskas.

Asfaltuotinų žvyrkelių sąrašas bus sudaromas vertinant juos pagal balus, atskiras ruožas gali surinkti iki 100 balų. Balai bus skiriami atsižvelgiant į eismo intensyvumą ruože, neasfaltuotos dalies ilgį bei gyventojų ir darbuotojų skaičių kelio aplinkoje. Susumavus visų šių kriterijų balus, asfaltuotinas žvyrkelio ruožas galės surinkti iki 65 balų. Savivaldybės, nurodydamos prioritetus, gali pridėti projektui iki 25 balų. Papildomi 10 balų bus skiriama ir tuomet, jei  asfaltuotinas ruožas sutampa su viešojo transporto ar mokyklinių autobusų maršrutais.

„Surinkę ir įvertinę informaciją iš visų  savivaldybių, sudarysime galutinį asfaltuotinų kelių ruožų su žvyro danga prioritetinį sąrašą. Jame asfaltuotini ruožai bus išdėstyti prioriteto tvarka pagal gautų balų sumą ir darbai bus atliekami pagal Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo galimybes“, – sako LAKD  Infrastruktūros palaikymo ir vystymo grupės vadovas Martynas Gedaminskas.

 KPPP šiems metams žvyrkeliams numatyta 7,7 mln. eurų. Atlikus vertinimą, šiuo metu yra  nustatyti 354 asfaltuotinų žvyrkelių ruožai (apie 1 360 km iš esamų 5 280 km).

Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus