Per metus Marijampolėje dar 22 elektromobilių krovimo prieigos

0
3
Per metus Marijampolėje dar 22 elektromobilių krovimo prieigos
Per metus Marijampolėje dar 22 elektromobilių krovimo prieigos

Marijampolės savivaldybės administracija ir UAB „Ignitis“ pasirašė Marijampolės miesto viešųjų elektromobilių Įkrovimo prieigų įrengimo ir operatoriaus paslaugų teikimo sutartį. Planuojama, kad jau per šiuos metus Marijampolėje pradės veikti 22 „Ignitis ON“ elektromobilių įkrovimo prieigos.

Pasak Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus Karolio Podolskio, iki šiol Marijampolėje  veikiančių 4 įkrovimo prieigų regiono centrui yra per mažai: „Prieš keletą metų Marijampolėje pradėjo veikti pirmosios dvi elektromobilių įkrovimo stotelės. Tačiau, pastebime, kad vis dažniau jos yra užimtos, todėl pradėjome ieškoti būdų šiai problemai spręsti. Pasirašius įkrovimo prieigų įrengimo ir operatoriaus paslaugų teikimo sutartį, rangovas planuoja, kad per metus Marijampolėje įkrovimo stotelių skaičius ženkliai padidės. Dešimtyje įvairių Marijampolės miesto vietų bus įrengta 11 krovimo stotelių su 22 prieigomis.

Galime kalbėti apie įvairią elektromobilių įkrovimo tinklo plėtros teikiamą naudą. Pirma, tikimės savivaldybėje registruotų elektromobilių skaičiaus augimo, dabar jų suskaičiuojama apie 120. Antra, laukiame didesnio turistų skaičiaus, kadangi ir keliaujantys elektromobiliais nuo šiol drąsiai galės rinktis Marijampolę. Trečia, moderni miesto infrastruktūra padeda plėtoti šiuolaikišką miesto įvaizdį“.

Specialistai pastebi, kad elektromobilių parkas mūsų šalyje pastaraisiais metais auga ypač sparčiai, iš viso Lietuvoje jau turime 11,5 tūkstančio tikrųjų elektromobilių, o vien pernai elektra varomų automobilių parkas paaugo 67 proc., tad ateitis elektromobilumo srityje atrodo išties optimistinė. Tikimasi, kad ir Marijampolėje patogi ir išplėtota įkrovimo infrastruktūra įkvėps daugiau vairuotojų persėsti į elektromobilius, ypač žinant, jog tai ne tik aplinkai palankesnis, tačiau ir ekonomiškesnis pasirinkimas ilgalaikėje perspektyvoje. Elektros energija jau yra pigesnė už įprastus degalus, o ateityje, tikėtina, bus dar pigesnė dėl spartaus atsinaujinančių energijos išteklių vystymo.

Įkrovimo prieigos Marijampolės mieste bus įrengiamos Laisvės g., Palangos g. 1, Jaunimo g. 6, Uosupio g. Varpo g., Kauno g.,  Vytauto g. 32, Stoties g. 2, J. Basanavičiaus a. ir Sporto g. 1.

Priklausomai nuo vietos, dalis įkrovimo prieigų bus greito įkrovimo (60kW) – iš viso 4 prieigos, ir lėto įkrovimo (22kW)  – iš viso 7 prieigos.

Marijampolės savivaldybės administracijos
Komunikacijos skyrius

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus