Pirmoji ponia Diana Nausėdienė ketvirtadienį lankėsi Prienų rajono Išlaužo pagrindinėje mokykloje, kur bendravo su pedagogais ir mokiniais.

0
1
Pirmoji ponia: turime ugdyti pilietiškus, atsakingus ir išsilavinusius Lietuvos ateities kūrėjus
Pirmoji ponia: turime ugdyti pilietiškus, atsakingus ir išsilavinusius Lietuvos ateities kūrėjus

Vizito pradžioje pirmoji ponia kreipėsi į projekto „Virtuali pilietiškumo mokykla“ dalyvius – istorijos ir pilietiškumo mokytojus.

Prieš pusmetį pristatytas virtualus įrankis, atvira mokymosi svetainė www.pilietiskumomokykla.lt, yra sukurtas Lietuvos Respublikos Prezidento iniciatyva. Svetainės turinio pagrindą sudaro Valstybės pažinimo centro ekspozicijoms ekspertų sukurtas turinys ir centro edukacinėse programose sukaupta patirtis. Joje galima rasti įvairios vaizdinės, garsinės medžiagos, interaktyvių testų, mokomųjų žaidimų bei užduočių, kurios padeda pasiekti plačią auditoriją ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse, taip pat prisidedant prie ryšių palaikymo su Lietuvos diasporos dalimi.

Nuo šiol, pasitelkę ne tik savo dalykines žinias, bet ir kūrybiškumą, Lietuvos ir lituanistinių mokyklų mokytojai gali paįvairinti pamokas tiek turinio gausa, tiek siūlomų formų įvairove, inicijuoti įvairias diskusijas su mokiniais pilietiškumo temomis.

„Kasdien dirbate su brangiausia medžiaga – jaunomis, augančiomis asmenybėmis. Skatinate Lietuvos vaikus tobulėti ir perduodate žinias, reikalingas šiuolaikiniam pasauliui suprasti. Ugdote gebėjimą kritiškai vertinti informaciją ir atsirinkti pelus nuo grūdų, kas yra nepaprastai svarbu šių dienų geopolitiniame kontekste. Mes turime ugdyti pilietiškus, atsakingus ir išsilavinusius Lietuvos ateities kūrėjus – ir ačiū, jog tai darote. Ačiū už vertybinių orientyrų iškėlimą, pasiaukojimą, profesionalumą ir atsidavimą šiai svarbiai misijai“, – sakė D. Nausėdienė.

Pirmoji ponia pabrėžė, jog šiandien nepaprastai svarbu puoselėti ir perduoti jaunajai kartai pagrindines demokratinės visuomenės vertybes, raginti žmones aktyviai, atsakingai ir sąmoningai dalyvauti visuomenės gyvenime, prisidėti prie visuomenės gerovės.

Vėliau vykusiame susitikime su mokiniais D. Nausėdienė atsakinėjo į jų klausimus, padėkojo pedagogams už jų darbą.

Pirmoji ponia džiaugėsi apsilankymu ugdymo įstaigoje, kuri kuria galimybes vaikams įsitraukti į aktyvias ir prasmingas veiklas, skatinančias atsiskleisti kiekvieno gebėjimams, jaustis reikalingais ir lygiaverčiais bendruomenės nariais. D. Nausėdienė padėkojo mokyklos bendruomenei už pastangas ir savarankiškumą, kuomet nelaukiant sprendimų „iš viršaus“, susitelkus, savarankiškai sprendžiamos problemos.

Prezidento komunikacijos grupės informacija

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus