Prezidentas susitiko su Prienų rajono savivaldybės meru

0
1
Prezidentas susitiko su Prienų rajono savivaldybės meru
Prezidentas susitiko su Prienų rajono savivaldybės meru

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį, tęsdamas darbo dienų regionuose ciklą, su komanda dirba Prienų rajone.

Šalies vadovas kartu su pirmąja ponia padėjo gėlių prie paminklo 1945–1952 m. Prienų apylinkėse žuvusių Tauro apygardos Geležinio vilko rinktinės ir Dainavos apygardos Dzūkų rinktinės partizanų atminimui.

Susitikime su Prienų rajono meru Alvydu Vaicekausku Prezidentas aptarė Nemuno laivybos atgaivinimo, kelių remonto ir priežiūros finansavimo klausimus, viešųjų paslaugų gyventojams tiekimo problemas, kitus savivaldai aktualius klausimus.

Aptariant galimybes užtikrinti Nemuno vandens kelio eksploataciją, taip pat keleivinių laivų maršrutus Nemuno vidurupyje, Prezidentas pažymėjo vidaus vandens kelių reikšmę turizmo industrijai, skatinant smulkųjį ir vidutinį verslą. Valstybės vadovas akcentavo būtinybę visoms Nemuno vidurupio savivaldybėms sutelkti jėgas ir lėšas vandens keliui tvarkyti, o centrinės valdžios institucijoms – planuoti biudžeto lėšas įrengto vandens kelio priežiūrai taip, kad visa Nemuno atkarpa tarp Druskininkų ir Kauno marių galėtų būti eksploatuojama ir saugi laivybai.

Prienų rajono savivaldybės vadovai atkreipė Prezidento dėmesį į kelių remonto ir priežiūros finansavimo stoką, šiandienos sąlygų nebeatitinkančią krašto kelio Kaunas–Prienai–Alytus situaciją. Šalies vadovas priminė savo poziciją dėl netenkinančio kelių finansavimo lygio, Vyriausybės nustatyto keleto pastarųjų metų valstybės biudžetuose. Pastaruosius 3–4 metus savivaldybėms tenkantis Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimas praktiškai nesikeitė, o dėl infliacijos šuolio – de facto mažėjo.

Prezidentas pabrėžė, kad nepakankamai finansuojamos, netvarkomos kelių infrastruktūros būklė prastėja progresiškai, galų gale už jos sutvarkymą tenka mokėti nepalyginamai daugiau. Ilgalaikė žala šalies susisiekimo infrastruktūrai kenkia ir regionų, ir visos Lietuvos ekonomikos konkurencingumui.

„2024 m. valstybės biudžeto formavimo procese paaiškėjo, kad Vyriausybė šių argumentų neįvertino, todėl imuosi inicijuoti įstatymų pakeitimus, kuriais siūlysiu didinti savivaldybėms tenkantį Kelių priežiūros ir plėtros programos krepšelį, skatinsiu Vyriausybę išnaudoti visus prieinamus instrumentus didinti pajamas strateginiams valstybiniams kelių projektams finansuoti“, – sakė šalies vadovas.

Aptariant švietimo situaciją Prienų rajone, įstaigų tinklo pertvarką bei kitus šioje srityje kylančius iššūkius, Prezidentas pažymėjo, kad svarbiausias švietimo sistemos rodiklis yra ugdymo kokybė, kurią be kitų sąlygų gali užtikrinti tik aukštos klasės pedagogų, švietimo pagalbos ir kitų specialistų komandos. Šalies vadovas atkreipė dėmesį, kad rajono mokyklų tinklui patiriant iššūkių dėl demografinių tendencijų ir mokyklų kaimynystės su kitų savivaldybių mokyklomis, būtų aktualu svarstyti tinklaveikos galimybes. Prezidentas pabrėžė, kad Prienų rajone jau seniai formuojama įtraukaus ugdymo kultūra, kuri galėtų tapti pavyzdžiu kitoms savivaldybėms.

„Svarbu, kad vietos valdžia prisiimtų atsakomybę už ugdymo kokybę visose ugdymo įstaigose, taip pat ir mažosiose mokyklose. Kiekvienas Lietuvos vaikas, kur jis begyventų, turi teisę į lygiavertį, kokybišką ugdymą“, – sakė Prezidentas.

Prezidentas su Prienų rajono savivaldybės atstovais taip pat aptarė sveikatos reformos įgyvendinimą, progresą kuriant sveikatos centrą Prienuose, Prienų ligoninės stiprinimo klausimus, išbandomo pacientų pavėžėjimo paslaugos modelio veiksmingumą.

Vėliau šalies vadovas Prienuose dalyvaus apskritojo stalo diskusijoje „Dronų pramonė Lietuvoje – problemos ir perspektyvos“, su Prienų „Žiburio“ gimnazijos moksleiviais diskutuos apie pilietiškumą, apsilankys Justino Marcinkevičiaus viešojoje bibliotekoje įrengtame poeto memorialiniame kambaryje.

Darbo dienos vakare Prezidentas su pirmąja ponia susitiks su Prienų rajono bendruomene.

Prezidento komunikacijos grupė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus