Diena, kai istorija ir rytdiena susilieja į vieningą visumą

Aktualijos

Šiandien Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento kolektyvas minėjo 36-ąsias Departamento įkūrimo metines. Jis buvo įsteigtas 1990 m. gegužės 29 d. Pasveikinti pareigūnų ir darbuotojų atvyko vidaus reikalų ministro patarėjas Andrejus Junda, buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas, Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ vadovas Vaidas Plienius, veteranai ir kt. pareigūnai.

Šventinio renginio metu priesaiką davė ir Ugniagesių gelbėtojų mokyklos 41 laidos kursantai, netrukus papildysiantys šalies ugniagesių gelbėtojų gretas. Kursantus pasveikino ir palaimino Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos kapelionas Mozė Mitkevičius.

„Šiandien tokia diena, kai istorija ir rytdiena susilieja į vieningą visumą, – šventinio minėjimo metu sakė Departamento direktorius Renatas Požėla. – 1990-ųjų gegužės 29-oji – vienas geriausių dalykų, kurie galėjo nutikti mūsų organizacijai. Institucija pradėjo veikti Vakarų kryptimi, buvo depolitizuota. Departamentas padėjo vystytis valstybei, valstybė – Departamentui. Labai svarbu, kad šiandien verčiame naują mūsų organizacijos puslapį ir čia turime daug gražaus jaunimo. Kursantams linkiu, kad šie prisiminimai visada jus lydėtų į priekį, o valstybės simboliai būtų ne tik dėvimi ant uniformos, bet rastų vietą ir jūsų širdyse.“

Vidaus reikalų ministro patarėjas A. Junda sukakties proga pasveikino visus esamus ir buvusius Departamento darbuotojus ir perdavė vidaus reikalų ministro Vladislav Kondratovič sveikinimą.

J. V. Žukas prisiminė Lietuvos kariuomenės ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento bendradarbiavimą jam būnant kariuomenės vadu, kartu gesintus gaisrus ir teiktą pagalbą. Jis taip pat apžvelgė ir šiuo metu paaštrėjusią geopolitinę situaciją. Tačiau, pasak jo, kas bebūtų, reikia vykdyti savo pareigas. „Ruoškimės blogiausiam variantui, o visa kita bus staigmena. Svarbiausia – daryti tai, ką privalai, ir nugyventi garbingai.“

Apie Lietuvos nepriklausomybės ištakas, priešgaisrinės tarnybos situaciją ir aprūpinimą 1990-aisiais bei Jonavos „Azote“ įvykusią avariją prisiminimais pasidalijo buvęs PAGD direktorius Kazys Zulonas ir buvęs Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnas Romualdas Paciūnas.

 

Ši naujiena parengta pagal Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos informaciją

Parašykite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Kitos naujienos